Kızılay Aşevi günlük 1100 kişiye üç çeşit sıcak yemek sefer tasları içerisinde ekmeğiyle birlikte adreslerine götürülerek teslim ediliyor.
KIZILAY 1.100 KİŞİYE YEMEK VERİYOR
Yayın Organı : Bingöl Gazetesi
Şehir : Bingöl
Yayın Tarihi : 11.01.2019
Görsel Kaynak : AA / Cemil Karıp

Yıl içinde 1.010 aileye gıda paketi, 165 üniversite öğrencisine gıda yardımı, 220 aileye konserve et yardımı ve merkeze bağlı köylerdeki ihtiyaç sahiplerine 300 koli muhtelif giysi yardımı yapıldı.

Türk Kızılayı Bingöl Şube Başkanı Mehmet Savaş, 2018 yılına dair Şube ve Aşevi faaliyetleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Savaş "Türk Kızılayı olarak kurumumuzun misyonu, afetlerde ve olağan dönemde ihtiyaç sahipleri ve korunmasızlara yönelik yardım sağlamak, toplumda yardımlaşmayı geliştirmek, güvenli kan teminini gerçekleştirmek ve zarar görebilirliği azaltmaktır. Vizyonu ise Türkiye’de ve dünyada, insani yardım hizmetinde model alınan, insanların en zor anlarında yanında olmaktır. Kızılaycılık; halkının sağduyusunu, vicdanını, hoşgörüsünü, şefkatini ve iyilik severliğini insanlığa hizmete dönüştürmekten haz duymaktır. Kızılaycılar, Kızılayın Temel İlkelerini ve Kurumsal Değerlerini samimi olarak benimseyen, içselleştiren, tutum, davranış ve hizmetlerine yansıtan, insan ızdırabını dindirmek için fedakârca hizmet üreten "İyilik Dervişleri"dir. Ülkemizin en yüce makamı olan Cumhurbaşkanlığının yüksek himayesinde bulunan Kızılayın mensubu olmak bir onurdur. 2018 yılında il merkezinde her gün Bingöl Kızılay Aşevi’nden kuru gıdasını sıcak yemeğe dönüştürme imkânı olmayanlar ile muhtaç, engelli ve yaşlı 224 aileye (ortalama 1100 kişi) üç çeşit sıcak yemek sefer tasları içerisinde (toplam 378.969 kap yemek) ekmeğiyle birlikte adreslerine götürülerek teslim edilmiştir. Ayrıca toplam 1.010 aileye gıda paketi, 165 üniversite öğrencisine gıda yardımı, 220 aileye konserve et yardımı ve merkeze bağlı köylerdeki ihtiyaç sahiplerine 300 koli muhtelif giysi yardımı yapılmıştır. Sıcak yemek hizmetimizde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın kuru gıda desteği önem arz etmekte olup, Bu hizmeti gerçekleştirmemizde çok büyük desteği olan Sayın Valimiz ve Belediye Başkanımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Türk Kızılayı Bingöl Şubesi olarak 2019 yılında yapacağımız hizmetler arttırılarak, daha çok ihtiyaç sahibine ulaşmak için çalışmalarımız devam edecektir." dedi.

 

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video, ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.